Kuinka voimme palvella? Myyntihenkilöstömme on valmiina palvelemaan. Huomaathan, että sivulla on yhteyshenkilöt sekä kotimaan myynnille että viennille. Ruotsin tytäryhtiön yhteystiedot löytyvät lopusta. Tilaukset voi tehdä osoitteeseen orders@makelaalu.fi. Ota rohkeasti yhteyttä!


Mika Korkea-aho

Myyntijohtaja
050 560 2670

Kotimaa

Viljo Sivula

Myyntipäällikkö kotimaa
050 411 2346
viljo.sivula@makelaalu.fi

Asko Perälampi

Myynti ja projektit, kotimaa
050 63 176

Pekka Hannula

Myynti, kotimaa
0400 977 611

Antti Lesonen

Myynti, kotimaa
050 3500 262 

Janne Kohonen

Myynti, kotimaa
050 569 3336

Olli Korkia-Aho

Myynti, kotimaa
0503079769

Jouni Peltomäki

Verkostopäällikkö
Alihankinta / Projektit
0500 878 141

Marika Kamppinen

Sales Coordinator
050 462 1732

Pasi Korhonen

Tuotepäällikkö
050 348 7486

Vienti

Janne Lager

Vientipäällikkö
050 407 5109

Anne Hämeenniemi

Export Sales Specialist
050 408 0700
anne.hameenniemi@makelaalu.fi

Leena Kalliokoski

Export Sales Specialist
050 543 3025
leena.kalliokoski@makelaalu.fi

Marina Ranta-aho

Sales Coordinator
050 4343850 
marina.ranta-aho@makelaalu.fi

Satu Lassila

Sales Coordinator
050 461 9490
satu.lassila@makelaalu.fi

Elina Luoma-aho

Sales Coordinator
050 406 2420
elina.luoma-aho@makelaalu.fi

Ruotsi

Anders Bengtsson

Sales Area Manager
+46 703 242 444
anders.bengtsson@alu.se

Kari Saarelainen

Sales Area Manager
+46 703 242 744
kari.saarelainen@alu.se